ZPÍVÁME SPOLEČNĚ

10.02.2016 19:32

Sešli se naši nejmenší s našimi největšími předškoláky. Zpočátku se malí ostýchali, ale paní učitelka Martinka všechny rozproudila dechovým cvičením „Meluzína“ – kdo šel okolo, jistě se bál, protože otevřenými okny se táhlo dlouhé strašidelné meluzínské kvílení, které se dětem velmi líbilo. Následovala rozcvička mluvidel, při které si děti rozhýbaly jazýčky a starší děti mladším zarecitovaly jazykolam Křičí křeček na křečka a malí jim za odměnu zatančili taneček Vrabec a sýkorka. Zopakovali jsme si známé zimní písničky s doprovodem piána paní učitelky Martinky. Zastupující paní učitelka Jana držela tempo písní bubínkem a vždy jedna skupina zpívala a druhá hrála na orffovy rytmické nástroje. Jistě se ptáte proč všechny děti neměly rytmické hudební nástroje a zároveň nezpívaly! Tato dovednost – hrát a ještě zpívat, je pro děti velmi náročná a vyžaduje již značnou vyspělost dítěte. Setkání obou tříd bylo velmi příjemné a obohacující pro obě věkové skupiny.