ZÁŘÍ V KVÍTEČKÁCH

19.10.2015 19:05

Čas letí jako voda a nastalo září i pro naše malá Kvítečka z MŠ Klíček. Děti se poprvé ocitly bez svých maminek v neznámém prostředí. První slzičky překryl brzy smích a děti začaly získávat jistotu při poznávání nového světa. Brzy pochopily, že jsou tady v bezpečí a že "kamarád je ten, koho mám rád". Každý brzy poznal správně své jméno, značku, skříňku, ručník, postýlku, své místečko u stolu a věděl, že maminka si pro něj zase odpoledne přijde.Za měsíc září jsme se naučili spoustu krásných básniček, písniček, pohybových říkadel a namalovali jsme mnoho veselých obrázků. Děti se naučily spoustu nových poznatků o svých kamarádech, o školce a pravidlech v ní, o ovoci a zelenině a o přírodě. V týdnu O ovoci jsme se zaměřili především na jablíčko a sušili jsme mimo jiné i křížaly, které našim malým zvědavcům moc chutnaly. V týdnu O zelenině si děti zavzpomínaly na pohádku O veliké řepě a "uvařily" si polévku ze zeleniny.

Děti se radují z každého nového dne, těší se, co se budeme učit dál a vkročily tak nenápadně do nové etapy svého života, kdy vystoupily z maminčiny náruče a poznávají širší svět. Nejmilejší rozloučení, jaké si paní učitelka může přát "zítra přijdu zas a už se těším" zahřeje u srdce každého.

Paní učitelky Martina a Lucka ze třídy Kvítečka MŠ Klíček