ZÁŘÍ SE SLUNEČNICÍ

19.10.2015 19:00

POZOR ZMĚNA

Děti z „Kvítečkova“ MŠ Klíček se přestěhovaly do nově účelně uspořádané třídy Slunečnice, která se nachází v suterénu budovy ZŠ Struhlovsko.

Třída „ Slunečnice“ prošla velkou reorganizací. Tématicky zařízené dětské koutky jsou přizpůsobené pro děti 5-6 let. Každodenní činnosti budou zaměřené na výtvarné tvoření, velkou přípravou do ZŠ s použitím výuky za pomocí interaktivní velkoplošné tabule a dále chceme dětem obohatit strávený den zařazením prvků Montessori, Waldorf.

Došlo i ke změnám značení. Díky novým značkám „ Geometrické tvary“ děti poznávají geometrické tvary, barvy a počty.

V rámci projektu „ Poznávám svůj kraj“ jsme navštívily ZOO- Lešná. Děti se učí respektovat druhé, umět se správně chovat v dopravním prostředku, poznávat blízký kraj a okolí.

Zkušenosti z výletu mohly děti vyzkoušet na dopravním hřišti v Hranicích. Prostřednictvím dopravního značení si děti zopakovaly geometrické tvary, co znamenají dopravní značky a seznámily se s povinnou výbavou jízdního kola.

Valšovice- výlet byl zaměřen na ochranu přírody-lesa. Žáci SLŠ Hranice nám ukázali, jak se máme chovat v lese, seznámili nás s živočichy a rostlinami, které se v dané lokalitě vyskytují. Učili jsme se poznávat stromy jehličnaté a listnaté, zdolávat překážky v lesním terénu a chránit drobné živočichy a lesní zvěř.