POZNÁVÁM SVÉ TĚLO

01.03.2017 13:29

Své tělo děti poznávaly podle obrázků, modelů i encyklopedií ,které si sami nosily z domova a tím nám ve třídě vznikla pěkná výstavka knih.  Postavu skládaly z geometrických tvarů, vršků  od ped-láhví, nástěnku na chodbě nám zdobí hezké obrázky na téma- „ můj kamarád“.

Přínosem byla též návštěva ordinace  paní  MUDr.  Novákové, které  nám  i se sestřičkou ochotně předvedly své pracoviště,  dětem ukázaly co je k vyšetření pacienta zapotřebí . Změřený tlak, poslech srdíčka či  píchnutá injekce živému pacientovi  přece vůbec nebolí. Oběma za ochotu , trpělivost, lízátko a omalovánku  velký dík.  Cestou do školky jsme se zastavili v lékárně  „ U lva“.  Děti si prohlédly sortiment zboží, popovídaly si s paní magistrou a ta jim ukázala své náčiní potřebné k míchání mastí. Taky děkujeme a to nejen za zdravý bonbon.

Jak se starat o pacienty   v nemocnici nám poutavě povyprávěla  paní  profesorka Dostálová  ze střední zdravotnické školy a největším zážitkem  pro děti byla možnost vyzkoušet si  odpočinek   na polohovacím lůžku.

Každodenní samozřejmostí je rozvoj fyzické zdatnosti  pří cvičení ve třídě a velkou radostí pravidelná návštěva velké tělocvičny při ZŠ.