PANÍ ZIMA ČARUJE

04.02.2021 10:48

Letošní pravé lednové počasí jsme využili k častému pobytu venku a užili si her ve sněhu a se sněhem. Bobovali jsme, sáňkovali, pozorovali vločky či jsme prováděli pokusy s vodou. Počasí nás inspirovalo k tvorbě papírové mozaiky se zimní tématikou. Radost nám výrobky dělají na školní chodbě, kterou zdobí. Motivací pro další činnost nám byla četba pohádky od Boženy Němcové „ O dvanácti měsíčkách“.  Děti se učily charakterizovat zimní měsíce a také jsme společnými silami zdramatizovali tuto krásnou pohádku, díky které si děti rozvinuly svou slovní zásobu.

Inspirováni krásou letošní zimy, si děti vytvořily zdařilé keramické kachle, které zachycují výjevy krajiny, které se nám v tomto měsíci naskytly. Nyní se děti těší, až Vám hotové výrobky předají.

Ke konci zimního období patří správná masopustní veselice. Ta v naší třídě proběhne 10. února. Prosíme rodiče, aby jejich děti v tento den přišly oblečené v libovolném veselém kostýmu.