NÁŠ PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE

04.09.2020 13:06
Náš první den ve školce jsme prožili jako první den ve školce. Ano, slzičky byly. Ale jenom trošičku. Ono bez mámy a bez táty být najednou tak dlouho sám a ještě k tomu v prostředí, které neznám - to by přece plakal každý.
Po svačince za námi přišel malý skřítek "Klíček", který ve školce bydlí. Hned nám všem pověděl, jak se mu ve školce žije. Řekl dětem, na co všechno se můžou těšit. Každý z nás poté skřítkovi prozradil své jméno. Skřítek nás ještě provedl po školce. Ukázal nám, kde je třída, herna, umývárna, ložnička. Společně jsme si pověděli, co se v které místnosti dělá. Pro radost jsme si zatancovali  "Kolo mlýnské". A protože zrovna 1. září pršelo, zůstali jsme ve školce a objevovali jsme hračky, které dětem skřítek "Klíček" ve dne v noci hlídá.
Dopoledne uteklo jako voda. Najednou se objevila paní kuchařka s obědem. No a jak jsme se nabaštili, už se na nás ve dveřích zase smáli tátové a mámy.
Tak jsme prožili náš první den ve školce.

Za II. třídu - "Kuřátka", Hanka Lukešová.