MASOPUSTNÍ VESELICE

19.02.2021 13:30
V týdnu od 15. 2. do 19. 2. jsme v naší třídě prožívali zvláštní, kouzelnou atmosféru. Slavili jsme totiž Masopust!
Pověděli jsme si vše o této tradici. Prostřednictvím her jsme si vyzkoušeli některé zvyky - např. hra "Na medvěda", hra - "Maso - pust". Z papíru jsme si vyrobili různé masopustní masky. Z plasteliny si děti vymodelovaly jitrnice.
Úterní den byl ze všech nejveselejší. Do školky zavítali princové, rytíři, různá zvířátka, princezny a další pohádkové bytosti. Prostě jsme si v tento den užili "Masopustní veselici". Představili jsme si všechny masky, provedli společné foto. Zahráli jsme si spoustu masopustních her a soutěží. Samozřejmě nechyběl ani tanec.
Úterý bylo moc prima. V následujících dnech v nás masopustní veselí ještě doznívalo. Masopustní týden jsme ukončili shlédnutím pohádky - "Chaloupka na vršku - Masopust".
Už se těšíme na další karneval ve školce.

Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.