MASOPUST

23.02.2021 12:48

Jakýmsi předělem mezi zimním časem a časem probouzející se přírody je období MASOPUSTU. Veselí, tanec a zpěv, jídlo a pití, se spoustou taškařic, legrácek, to vše jej odpradávna doprovází.Pro tento svátek jsme si vyzdobili třídu barevnými balonky. Nacvičovali mazurkový či polkový základní taneční  krok a  kluci se učili jak dívku o tanec požádat.  VE středu se děti sešly v krásných masopustních kostýmech, ve kterých  strávili  celé dopoledne. Tančilo se, hrály různé zábavné hry, jako třeba „židličková“, a soutěžilo se o sladké dobroty, které dětem po náročných úkolech přišly vhod. Za přípravu kostýmů rodičům děkujeme. Jako vzpomínku na zábavný den jsme vytvořili masopustní koláž plnou dobrot. Na základě této výtvarné práce jsme si ověřili dovednost zacházet s nůžkami, což bude správný školák potřebovat.