LISTOPAD U NÁS V KVÍTEČKÁCH

03.12.2017 10:53

Ani jsme se nenadáli a byl tady konec měsíce listopadu. Čas letí stejně rychle jako barevné listí ze stromů, které už nám dávno šustí pod nohama a paní Zima nenávratně buší na dveře. Kolik dobrodružství jsme však v tomto chladném a nevlídném měsíci zažili !! Kolik radosti a rozesmátých dětských očí jsme viděli !! Nejprve jsme uspali broučky na krásné, skoro noční, podzimní procházce, na které jsme si svítili vlastnoručně vyrobenými lucerničkami. Doprovodili jsme naši kamarádku berušku do hmyzího hotelu a těšíme se, až se na jaře opět setkáme. Také jsme čekali na sv. Martina, až přijede na bílém koni. Čarovali jsme, jak to jen šlo a on nakonec, sice trošilinku později,opravdu přijel a dovezl nám bílý snížek, ve kterém jsme se na školní zahradě pořádně vyřádili. Vypravovali jsme si o dracích - protože není drak jako drak, děti zažily opět jedno krásné interaktivní dopoledne. Také k nám do školky přijelo divadlo a my viděli krásnou pohádku o Nepořádném medvídkovi. Když se blížila doba Adventu, začali jsme se velmi, VELMI těšit .. vyráběli jsme společně adventní věnec, zdobili jsme třídu větvičkami, tančili při poslechu skladby A. Vivaldiho - Čtvero ročních dob Podzim a Zima, naučili se tři čertovské písně s pohybem a také se nám před školkou objevil krásný vánoční stromeček, který jsme si ve třídě nazdobili. Ale teď už přichází vytoužený prosinec a s ním i předvánoční čas. Mikuláš i Ježíšek nás bedlivě sledují, zda jsme na sebe hodní, neubližujeme kamarádům a máme se všichni rádi. Užijte si společně se svými dětmi tento kouzelný čas a nezapomeňte, že také oni jednou vyrostou, budou z nich tatínkové a maminky a to, co teď prožijí, budou předávat dál. Proto máme tradice naší země a ty je potřeba zachovat a s nimi i kouzlo, napětí a tajemství blížících se svátků. Pěkné dny všem přejí Kvítečka.