LEDEN

19.02.2020 12:51

V měsíci lednu jsme si zahráli na tři krále, vysvětlili jsme si, co znamená slovo charita, vystřihli si korunky pro krále, zazpívali píseň, naučili krásnou báseň, vyráběli jsme sněhové vločky a sněhuláčky z papíru, abychom přivolali aspoň trošku sněhu. Vyprávěli jsme si o způsobu života zvířat v lese, jak se živí, jak jim pomáhá člověk.  V rámci lesní pedagogiky nás navštívila paní Romana z Potštátu, která dětem vyprávěla o životě lesní zvěře. Děti si vyrobily krásné krmítko pro ptáčky. Zahráli jsme si na zimní olympijské hry, seznámili se s jejich tradicí – vlajka, hymna, druhy sportů. Bohužel venku sníh nebyl, tak jsme hráli v MŠ na krasobruslaře, jezdili na lyžích po koberci, hádali hádanky o sportech…. Děti se už moc těší do školy, tak jsme si vyprávěli, jak to ve škole vypadá a vzpomněli si na návštěvu v první třídě u paní učitelky Celnarové. Do školy se pilně připravujeme, pravidelně trénujeme řeč, učíme se jazykolamy, rozeznáváme geometrické tvary, počítáme, porovnáváme, hledáme rozdíly, řešíme úkoly z knihy „Praktická příprava do školy, vypravujeme pohádky podle obrázků, skládáme obrázky z malých dílků, abychom si trénovali pozornost, chodíme do velké tělocvičny v ZŠ hrát pohybové hry, cvičíme na nářadí a máme se hezky.