KARNEVAL

21.02.2021 12:19

„Začíná karneval zpívej ola, ola. Neváhej, vejdi dál, zpívej ola, ola“

V úterý dne 16. února se v naší třídě konal karneval. Dorazily na něj nejrůznější masky. Přišel moudrý král s překrásnými princeznami, piráti s pirátskou slečnou. Objevily se u nás filmové postavičky – spidermeni a batmeni, mimoň s obrovskými obroučkami, myšička Minie, maska smrťáka, která všem naháněla hrůzu. Některé děti se proměnily v roztomilá zvířátka – králíček a heboučká šedá kočička. Dobroty nám připravil moc šikovný pan kuchař a na pořádek poctivě dohlíželi pan hasič společně s paní policistkou. Také paní učitelky se nenechaly zahanbit a na karnevalový den se poctivě připravily.

Bylo u nás veselo. Hudba hrála, všichni tancovali a také se plnily zábavné úkoly. Po úvodním představení a fotografování masek přišla na řadu židličkovaná. Tu vyhrála jedna moc šikovná princezna. Pohybovat se v dlouhých volánkových šatičkách není vůbec jednoduché, to může potvrdit leckterá opravdová princezna. Soutěžilo se také v družstvech. Úkoly byly docela náročné, ale děti je hravě zvládly! Namotávaly myšku ke kočičce, trefovaly se neposednou obručí na kužely, musely prokličkovat mezi překážkami s míčkem na lžičce.

Největší zábavou pro všechny byl taneček v párech. Aby to opět nebylo tak jednoduché, dvojičky dostaly míčky. Žádnému páru nesměl míček upadnout, děti jej mezi sebou musely udržet hlavou nebo bříškem.

Každá legrace jednou končí, náš karneval nebyl žádnou vyjímkou. Aby děti jen tak nezapomněly na úžasný den ve školce, domů si odnesly medaile, barevné diplomy a také malou sladkost.

Na karneval jsme se všichni moc těšili a také si ho pořádně užili!!!!!