DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI

24.04.2017 16:24

BROUČCI

Každoročně jsou pro děti připravena divadelní představení.  Ve středu 29. března děti navštívily Divadlo loutek v Ostravě. Pohádkový příběh rodinného společenství svatojánských broučků se dětem moc líbil. Navíc některé děti byly v opravdovém  divadle poprvé. Příběh broučků, jejich prožívání přírodních cyklů – od večera do rána, od jara do  zimy, od narození do smrti – stejně jako vyrovnání se s všedními povinnostmi, ranami osudu i vlastními slabostmi jsou obrazem lidského osudu, který i na naše děti velmi zapůsobil.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY S BUDULÍNKEM

Další krásnou loutkovou pohádku děti shlédly v mateřské škole 5. dubna.  Skládala se ze dvou pohádek – o Koblížkovi a  o Budulínkovi.  Herečka Michaela Barešová se svými  velkými loutkami( tzv. manekýny) a působivou dekorací  děti zaujala a dokonce je  i do několika rolí zapojila.

Děti své kulturní zážitky opětovaly pořádným potleskem.