DEN ZEMĚ

31.05.2018 06:16

V pátek byla akce odvolaná, pro nepřízeň počasí. V pondělí jsme si libovali, svítilo sluníčko a pofukoval větřík. Děti přišly natěšené s batůžky na zádech, takže jsme s veselou náladou vyšli do přírody. První úkol byl výtvarný – zdobili jsme si plátěnou tašku. Proč zrovna plátěnou? Proč nechceme chodit s igelitkami? To vše už naše děti dobře vědí! Na druhém stanovišti jsme se učili vytvořit obal z přírodního materiálu „papíru“ na knihu či sešit. Další stanoviště potěšilo naše chuťové buňky, ochutnávali jsme ovocné salátky z pěkného ovoce i už z nevzhledného a posuzovali, které nám více chutná. Vyhrál vyzrálý banán! Na běhacím stanovišti jsme se seřadili do zástupu a po dvojicích vybíhali pro kartičky s vyobrazeným odpadem, který jsme zařazovali do příslušných kontejnerů – musíme děti pochválit, protože si vedly velmi dobře. Pátý úkol  - seřazení odpadků podle rozkladu, co se rozloží brzy např. jablko a co za mnoho let např. pet lahev. A co můžeme udělat my, abychom tolik odpadků nevytvářeli. Na šestém stanovišti jsme se zamýšleli, v čem si z obchodu odneseme mrkvičku. V igelitové tašce, v plastové krabičce nebo v papírové tašce? Děti správně zvolily papírovou tašku, protože nezatěžuje životní prostředí. Děkujeme za krásně připravenou akci -v přírodě jsme si hezky odpočinuli a ještě se mnoho zajímavého dozvěděli.