VÝLET DO VALAŠSKÉHO MUZEA V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

26.06.2017 12:19

Jednoho krásného slunečného dne na konci školního roku se vydala naše Kvítečka společně s Hvězdičkami za dalším dobrodružstvím. 22.června ráno jsme vyjeli prvním vlakem z Hranic do Valašského Meziříčí, kde jsme přestoupili do malého vláčku, který nás zavezl až do Rožnova pod Radhoštěm. Odtud jsme šli pěšky přes park až do Valašské dědiny, kde jsme si prohlédli, jak vypadal život na valašské vesnici před mnoha a mnoha lety. Děti viděly, jaké byly chalupy, místnosti, nábytek, kolik lidí zde žilo a jakou práci dělali. Před některými staveními seděli v dobovém oblečení lidé, kteří nám povyprávěli o dávných dobách a ukázali něco ze své práce. Setkali jsme se také s panem učitelem z místní dávné školy a seděli v lavicích. Viděli jsme život na loukách a polích, zvířátka na pastvinách - kravičky, koníky, oslíka, slepičky. Bylo zde mnoho úlů, nádherná krajina, počasí jako vymalované. Měli jsme pravou valašskou hostinu - polévku kyselici a ovocné knedlíky-ale ty byly!! Pak už jsme jen zamávali Rožnovu a vrátili se opět vláčkem domů do Hranic. Všichni byli moc šikovní a mají naši velkou pochvalu. Budeme na krásný výlet dlouho vzpomínat.