VÝLET DO OBORY

22.10.2019 08:40

Na náš výlet jsme se připravili v předešlých dnech sběrem kaštanů v kasárnách v Hranicích a tedy dne 15.10.2019 se třídou „Kvítečka“ jsme vyrazili na výlet do nedaleké obůrky pod Hůrkou v Dolních Těšicích, do které jsme tyto kaštany dovezli zvířátkům. Cesta autobusem nám trvala necelou půl hodinu, ve které se děti těšily, co vše na místě uvidí. Obůrka pod Hůrkou je farmovým chovem jelenů, daňků, muflonů, divočáků a další zvěře. Děti všechny tyto zvířata mohly vidět. Když jsme na místo dorazili, děti posvačili. Po celou dobu svačiny měli společnost zvířátek a tou byly husy. Poté jsme vyrazili na procházku po obůrce. Celou procházkou nás doprovázel milý pan Mirek, který nám vše ukázal a my se dozvěděli plno zajímavostí. Děti si pohladili křepelku a laně, které pak i posléze mohly nakrmit pečivem, které jsme pro ně sbírali v předešlých týdnech v naší školce. Po vyčerpávající přesto úžasné procházce a výkladu už bylo dost hodin a my se museli vydat zpátky do naší školky.

Pro děti to byl neskutečný zážitek a moc se jim to líbilo, proto bychom ještě jednou chtěli moc poděkovat panu Petru Kopčovi za umožnění tohoto výletu a panu Mirkovi za krásný výklad a procházku. Děkujeme.

Napsala: Lucie Röderová, studentka 4. ročníku SPgŠ Přerov