VÝLET DO MLÝNA A ZA OVEČKAMI DO JESENÍKU NAD ODROU

28.05.2019 13:01

V pondělí  27.5. jsme se všichni sešli brzy ráno na hlavním nádraží v Hranicích, nasedli do osobního vláčku a vyrazili za dobrodružstvím do mlýna v Jeseníku nad Odrou. Cestou nás doprovázela babička Hanička, která nás provedla prostory mlýna. Po vydatné svačině, kterou přichystaly maminky, nám babička představila provozní zaměstnance – mlynáře, mlynářku. Oba nám ukázali, jak se zpracovává obilí. Už víme, jak se mele mouka, jak se balí a váží pytle. Viděli jsme spoustu zajímavých strojů a obdivovali pana mlynáře i mlynářku, kteří vydrží pracovat v takovém hluku a prachu celé dny.

Zajímavé pro nás bylo vidět kancelář pana šéfa. Nejen, že nás zaujal dřevěný historický nábytek, krásný výhled z okna, ale také velký  krb uprostřed místnosti  na kterém se velebil maskot mlýna – vodník.

Ve mlýně jsme viděli pasoucí se ovečky, které jsme mohli pohladit a pozorovat při pastvě. V dálce jsme viděli krásný, moderní, dřevěný včelín, kde měly možnost paní učitelky nahlédnout a seznámit se blíže se včelařstvím.

V přilehlém parčíku s nádhernou historickou vilkou a kvetoucími rododendrony jsme si zpestřili náš výlet hrou s padákem a barevnými míčky.

A nastal čas rozloučit se…čekala nás daleká cesta krásnou přírodou na vlak a do naší školky.

Výlet se nám velice vydařil, dokonce i počasí nám přálo a sluníčko se na nás po celou dobu usmívalo. Do školky jsme dorazili unavení, některé dokonce bolely nožky, ale šťastní a spokojení, že jsme zažili den plný úžasných zážitků.

Děkujeme firmě Dumat, že nám umožnila nakouknout pod pokličku mlynařiny a těšíme se na další setkání.