VAŘÍME SPOLU - VYHRÁLI JSME!!!!

22.12.2016 16:34

V říjnu 2016 se naše MŠ Klíček při ZŠ a MŠ Struhlovsko zúčastnila výzvy v rámci EKOŠKOLKY "Vaříme spolu". Svolali jsme proto náš EKOTÝM a dali hlavy dohromady.Naším úkolem bylo "uvařit" alespoň jeden zajímavý a zdravý pokrm, který bude obsahovat některý mléčný výrobek z Jaroměřické mlékárny. Aby to nebylo tak jednoduché, museli jsme mít v naší sestavě "kuchařů" propojení generací a také zaměstnanců školky a ostatních. Postupovat jsme měli podle metodiky 7 kroků, jak jsme v Ekotýmu zvyklí. Jak to všechno dopadlo? Vytvořili jsme skvělý tým, skládající se z dětí i rodičů, maminek, tatínků,babiček a dědečků, členů EKOTÝMU, paních učitelek, kuchařek a uklízeček. Také nám pomáhal myslivec, který za dětmi občas přichází.Nejdůležitější bylo vytvořit recept a k němu vtipnou a milou báseň k práci. Nakonec jsme zvolili recepty dva - Pečenou řepu s Jaroměřickým tvarohem a Ovocno-zeleninový salát s Jaroměřickým sýrem.Jednoho podzimního odpoledne to všechno vypuklo.Každý měl svou roli-někdo chystal stoly, nádobí, někdo pekl, krájel, zdobil, umýval nádobí, ochutnával. Zkrátka byli zde kráječi, míchači, ochutnávači, pekaři, uklízeči atd. Děti si také před naší hostinou v rámci tématu Jídlo zopakovaly podle obrázků ovoce a zeleninu, tu naši i dováženou z ciziny.Pak už všichni pracovali jako diví a šlo jim to pěkně od ruky. Malí i velcí, lidé různého věku i profesí, ale jedno měli společné-nadšení a radost ze společného tvoření. K voňavým pokrmům jsme pili šípkový čaj s medem a bylo to moc krásné odpoledne. A co myslíte, jak to dopadlo? No vyhráli jsme!!!! Naše děti ze školky dostanou mléčné výrobky z Jaroměřické mlékárny v hodnotě 2000 Kč, naše recepty, fotografie a báseň k práci budou v nové knize Jaroměřické mlékárny a máme krásný diplom o Nejlepší vařbu. No není to prima?