VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

11.01.2017 06:01

Předvánoční čas je dobou příprav a těšení se na „ Ježíška“. Pro děti to bylo období vhodné k poznávání hlavních nejoblíbenějších zimních svátků, přiblížení vánočních tradic. S dětmi jsme si četli vánoční pohádky, příběhy, besedovali o tom, proč slavíme Vánoce- narození Ježíška. Vánoční koledy jsme nejen zpívali, ale i jejich poslech z CD jsme využili coby zvukovou kulisu např. při netradičních výtvarných činnostech- tisku vánočního přání ,nebo při pečení cukroví. Se zaujetím děti připravovaly těsto, seznámily se s ingrediencemi, s pečlivostí z něj vykrajovaly a válely různé tvary, které skládaly na připravené plechy. Po upečení se nám pak linula sladká vůně vanilkových rohlíčků a lineckých koleček. Často jsme vycházeli na obhlídku vánoční výzdoby v ulicích, v obchodech, v kostele. Navštívili jsme paní Musilovou v Galerii M+M, která nám ukázala vánoční betlémy a popovídala o tradicích v dřívějších dobách. Nezapomněli jsme obdarovat i lesní zvířátka, děti si přinesly do školky nasušené pečivo, zrníčka, jablíčka a jiné pochutiny. Vše jsme navlékli na provázky a zvířátkům naaranžovali v lesíku u krmelce nad Kostelíčkem. Do školky k nám zavítala i vzácná návštěva - Mikuláš s čertem a andělem. Děti je statečně přivítaly a trošku s ostychem odpovídaly na všetečné dotazy Mikuláše, který chtěl vědět a znát, zda-li je mezi nimi také nějaký „zlobivec“, který by zasloužil pokárání. Vyvrcholení m předvánočních oslav byla Vánoční besídka. Už od rána byly děti natěšené a nemohly se dočkat, až se pochlubí svým rodičům, co všechno už dokážou a umí. Před obecenstvem svých rodičů, babiček, dědečků a sourozenců předvedly svůj připravený vánoční program básničkami, písničkami a pohybovými etudami a překvapovaly svými znalostmi a dovednostmi. Po úspěšném zakončení už nás čekala nadílka pod stromečkem a hra s novými nadělenými hračkami…….a že jich nebylo málo.