TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS ONO

07.06.2016 13:30

V týdnu s podtématem - "Ten dělá to a ten zas ono" jsme měli možnost na vlastní kůži poznat některé profese. Ve středu 25. 5. jsme navštívili paní kuchařky v ZŠ Struhlovsko. Hned jsme věděli, co budeme ten den mít na oběd. Zavítali jsme také do II. třídy, kde učí paní učitelka Celnarová. Viděli jsme, jak děti při vyučování pěkně sedí v lavicích. Když se paní učitelka na něco ptala, děti se hlásily. Ve čtvrtek 26. 5. jsme se vypravili k hasičům. Dověděli jsme se mnoho zajímavého. Pan hasič nám ukázal, jak rychle musí být oblečený, když se vyhlásí poplach. Prohlédli jsme si hasičské auto i s pomůckami, které při svých záchranných pracích hasiči potřebují. Vyzkoušeli jsme si, jak se sedí za volantem hasičského auta. Hasiči nám vysvětlili, že nejezdí pouze k požárům. Pomáhají i při autonehodách, při povodních, zachraňují i zvířata, zasahují proti nebezpečnému hmyzu. Stali jsme se přímo svědky vyhlášení poplachu. Byla hlášena autonehoda. Hasiči se bleskurychle oblékli, nasedli do auta a s pomocí majáků a houkání odjížděli pryč pomáhat potřebným. Když jsme se vraceli zpět do školky, potkali jsme ještě cestáře, kteří opravovali silnici.
Poznali jsme, že každé povolání je velmi důležité.
                               Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.