STRUHLOVSKO MÁ EKO - TÝM

14.01.2016 20:07

13.ledna odpoledne jsme se poprvé setkali v našem EKOTÝMU. MŠ Klíček při ZŠ Struhlovsko je totiž přihlášena do programu EKOŠKOLKA.  Vztah k přírodě máme my i naši malí školkáčci, ale rádi bychom ještě více pronikli společně do světa zvířat, rostlin a všeho živého okolo nás. Naše skupinka se skládá z rodičů, dětí, učitelek, paní kuchařky, uklízečky a pana školníka. Všichni jsou důležití a bez žádného z nich by náš tým nemohl fungovat.

Pro letošní rok jsme si vybrali téma "Jídlo". Děti už ví, že" ovoce a zelenina jsou zdravé a mají mnoho vitamínů a že si vysadíme nové květiny, protože jsou to naši přátelé."Děti, patřící do EKOTÝMU, budou informovat své kamarády ve třídách. Společně budeme tvořit, hrát si, zkoumat - je to proces, který nikdy nekončí. Své nápady, fotografie ze setkání a aktivit s dětmi a obrázky dětí dáváme na nástěnku v naší školce. Co vše máme v plánu? Prozatím chystáme karneval "ovoce a zeleniny", truhlíky na jarní zeleninu a osení. Děti budou sledovat klíčení semínek, sázet květiny a ovocné stromy, sušit bylinky do barevných pytlíčků, vyrábět zdravé chlebíky, zeleninové obličeje a saláty, ovocné kompoty, péct a sušit ovoce. Čeká nás setkání s myslivci, rybáři, navštívíme statek, mini-zoo, koníky, nakrmíme si zvířátka a ptáčky v lese. Nápady se jen hrnuly. S dobrou náladou, sborníkem eko-nápadů a časopisem" Mrkvička" v ruce jsme společně vykročili metodikou 7-kroků - sestavili jsme EKO-tým, provádíme analýzu(děti kreslí obrázky, co by si ještě přály uskutečnit),nachystali jsme plán činností, děti budou svou práci sledovat a vyhodnocovat, informovat se a spolupracovat a nakonec si vytvoříme EKOKODEX - pravidla, která budeme dodržovat. Těšíme se na vzájemnou spolupráci školky a školy,rodičů a učitelů a dětí mezi sebou. Držte nám palce a přijďte se za námi podívat. Hodně nápadů a radosti ze společné práce vám přejí Struhlováci.

ZŠ a MŠ Struhlovsko, Martina Maléřová