NÁVŠTĚVA HASIČŮ A DRÁČKA FLORIÁNKA

30.05.2017 18:23

V květnu jsme si  s dětmi povídali co je to řemeslo, povolání.  Z počátku děti odpovídaly pouze, že maminka a tatínek pracují v práci. Po několika dnech už rozpoznaly povolání, které mohly pozorovat kolem sebe. Navštívili jsme paní učitelku v ZŠ, paní kuchařky v naší školní jídelně,  sledovali jsme povolání řidiče autobusu, paní prodavačky v obchodě. Děti postupně pomocí obrázků a  pantomimy dokázaly rozpoznat i další řemesla: např. kadeřnici, ševce, švadlenu,...Navelmi náročné povolání hasiče jsme se  vypravili do Hasičské zbrojnice v Hranicích. Páni hasiči se dětem velmi věnovali. Umožnili jim sedět v hasičských autech, v hasičském záchranném člunu. Děti si vyzkoušely svítící helmy, podívaly se i do posilovny a prostor, které hasiči užívají v době služby. To, že jsou stateční už víme všichni. A za to, že jsou  obětaví a pozorní  i k těm nejmenším - možná budoucím hasičům, jim patří vřelý dík.

Za  II. tř. Kuřátka z MŠ Klíček – Dagmar Močičková