MASOPUSTNÍ KARNEVAL

21.02.2020 07:47

Ve středu 19. 2. 2020 se konal v naší mateřské školce masopustní karneval. Všechny děti a paní učitelky se proměnily v pohádkové bytosti, zvířátka a další zajímavé postavy.

Povídání o masopustu nás provázelo od počátku tohoto týdne. Děti se dozvěděly, co to masopust znamená, jaké jsou tradice a tradiční lidové masky. Naučili jsme se básničku o medvědovi a zazpívali také písničku. S dětmi jsme se prostřednictvím interaktivní tabule podívaly na pravý masopustní průvod i s medvědem. Naše vyprávění jsme zakončili velkolepým karnevalem.

Karneval jsme zahájili přehlídkou masek, kde se děti všem ukázaly a představily svoji masku. Po přehlídce následoval bohatý program her, tance a karnevalového veselí. Děti se do soutěží zapojily s nadšením a radostí. Po desáté hodině jsme navštívili třídu Hvězdiček, kde už byla i třída Kuřátek. Společně jsme si zatancovali v diskotékovém stylu. Odměnou za vytvoření krásných masek byl diplom a menší sladkost. Masopustní karneval se vydařil a všichni jsme si ho užili.