MASOPUSTNÍ KARNEVAL

22.02.2018 11:02

Náš karneval se uskutečnil v úterý dopoledne. V pondělí jsme si s dětmi vysvětlili, co znamená slovo masopust, kdy se slaví, jak se slavil dříve, jak nyní, jak se slaví ve městě, jak na vesnici. Co lidé o masopustu jedli, co jedli o vlastním půstu do velikonoc, proč naši předkové drželi půst. Zahráli si hru Na čaroděje, pracovali jsme u tabule s řadou karnevalových masek… V úterý ráno se sešly ve třídě různorodé masky, po dobré svačince se jednotlivé masky představily na našem procházkovém molu, paní učitelky pro ně připravily soutěže např. tanec s míčky na čelech ve dvojicích, překonávání chůze po kamenech v řece, nošení vajíčka na lžících, židličkovou, kloboukový tanec a další zábavné hry. Po soutěžích si děti zatančily v kruhu v diskotékovém stylu, ochutnali jsme sladké dobroty přinesené Oldou, který dnes slavil svůj svátek. Na náš veselý rej se přišly podívat i děti ze třídy Kvíteček a Kuřátek a společně jsme si zatančili. Odměnou za vytvoření krásných masek byla medaile, kterou si děti vybarvily a pověsily na krk. Při obědě jsme si pochutnali na masopusních koblížcích. Masopust se vydařil, všichni jsme si ho užili.