MAŇÁSKOVÉ DIVADLO - "ŠIKULKA"

25.01.2017 11:48

V úterý dne 24. ledna 2017 zavítalo do naší MŠ maňáskové divadlo "Šikulka". Děti shlédly celkem 3 pohádky.

1. pohádka : "Loupežník a pyšná princezna" byla o princezně Zlatušce, která byla velmi pyšná a měla ráda šperky. Pohrdala každým, kdo pro ni nebyl dost bohatý. Jednoho dne se však dostala do spárů loupežníka. Všechno dobře dopadlo, protože ji nakonec vysvobodil hodný princ, kterého nejprve odmítala. Děti poznaly, že když je někdo pyšný a namyšlený, jak je to ošklivá vlastnost.

2. pohádka : "Adélka a zoubečky" byla o zdravém stravování a o důležitosti čištění zubů.

Ve 3. pohádce : "Kouzelná bylinka, aneb jak se Honzík uzdravil" se děti dozvěděly, že i bylinkami, které si pěstujeme na zahrádce, můžeme vyhnat bacily a vyléčit se.

Pohádky byly velice pěkné a poučné.

Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.