LISTOPAD

19.12.2019 12:00

V měsíci listopadu nás navštívila paní výtvarnice za ZUŠ p. Vojtíšková, která s dětmi vytvořila krásné „výtvarné dílo“ na podzimní téma Myšky ve svých skrýších, děti si zde procvičily stříhání, lepení, dokreslování a rozmístění na ploše.

Pozor podzim! – nastává chřipkové období. Připravili jsme si s dětmi vitamínový nápoj. Jak se dělá? Jednoduše! Rozdrtili jsme kladívkem usušené plody letošních krásných neobvykle velkých šípků, louhovali jsme je 3 hodiny ve vlažné vodě, potom jsme je scedili přes sítko, pak ještě jednou přes speciální filtr a už jsme si pochutnávali na lahodné chuti přírodního nápoje plného vitamínu C.

Žasnete s námi? Velmi obdivujeme naše šikovné děti, jak překrásně umí tvořit z obyčejných dřevěných barevných kostek, které jsme jim na chvíli vyměnili místo Lega.

Jak v předchozích měsících, tak i v měsíci listopadu jsme si naše „učení hrou“ zpestřili prací na interaktivní tabuli s didaktickým programem Barevné kamínky, děti plní zadané úkoly velmi rády. Tento program nám zakoupila škola, moc dobře se nám s ním pracuje, protože je krásně barevný, velký – dobře ho všichni vidí, rozvíjí děti v matematických představách, jazykové výchově, rozvíjení poznání, grafomotorických cvicích, hudební a estetické výchově.

Děkujeme rodičům, že respektují naše přání při oslavách svátků a narozenin svých dětí a nosí nám zdravé ovoce a zeleninu. Moc si na všem pochutnáváme, vážíme si Vašeho času a obdivujeme Vaše kreativní nápady.

Zpět