LESNÍ PEDAGOGIKA

29.11.2019 08:53

Ve čtvrtek 28. listopadu naši třídu v dopoledních hodinách navštívila lektorka - paní Romana z lesa z Potštátu  ( Vojenské lesy a statky ČR - Lesní správa Potštát). Povídali jsme si spolu o zvířátkách. Zvířátka se zatoulala, děti jim proto pomáhaly najít jejich domov. Rozdělovaly zvířátka do lesa nebo do statku.
Děti se také seznámily se životem v lese. Pochopily rozdíl mezi myslivcem a lesníkem. Už ví, že o zvířátka v lese se stará myslivec. A že je to právě on, který v zimě nosí zvířátkům do krmelce potravu. Poznaly také druhého pána, který má zase na starost stromy a rostliny v lese - lesník.
Zahráli jsme si hru - "Na myslivce a lesníka". Děti rozdělovaly a přiřazovaly myslivci a lesníkovi předměty a pomůcky, které potřebují ke své práci v lese.
Beseda byla zajímavá a poučná.

Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.