KNIHY MAJÍ SVÁTEK

14.03.2019 19:23

V měsíci březnu mají všechny knihy svátek. Proto i my jsme si důležitost knih v našem životě připomněli. Ve školce jsme si pověděli, k čemu nám knihy slouží, jaké máme druhy knih. Řekli jsme si, kde se s knihami můžeme setkat, kde si je půjčit nebo zakoupit. Vysvětlili jsme si, že do knihovny si chodíme knihy pouze vypůjčit, ale koupit si je můžeme v obchodě, který se jmenuje "Knihkupectví". A v úterý 12. března jsme se tedy vypravili do "Městské knihovny" v Hranicích. Navštívili jsme dětské oddělení. Přivítala nás paní knihovnice. Ukázala nám prostory knihovny pro malé čtenáře. Seznámila nás s některými knihami pro děti. Přečetla nám příběh o zoubkové víle, pohádku o škytajícím vlkovi a o zajíčkovi s koloběžkou.

Návštěva knihovny se nám moc líbila a už se těšíme, jak si i ve školce přečteme pohádku před spaním. A určitě poprosíme i rodiče, aby nám doma přečetli nějaký hezký pohádkový příběh nebo s nimi navštívíme knihovnu. Knížky jsou opravdu prima, jsou to naši kamarádi.

Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.