JARNÍ SETKÁNÍ EKOTÝMU

13.04.2017 06:53

Na konci března 2017 jsme se opět sešli v našem Ekotýmu a zahájili nové téma Prostředí, kterému se budeme věnovat až do konce příštího školního roku. Přivítali jsme nové členy - paní Hubovou s dětmi.

Jinak jsme byli v obvyklé sestavě :

- paní zástupkyně Mgr. Marie Hajdová
- vedoucí učitelka MŠ Lenka Műnsterová
- učitelky MŠ : - Lucie Príbelová
                          - Magda Kárníková
                          - Martina Maléřová
                          - Věra Samiecová

Rodiče a děti : p.Pausová
                        p.Popravová
                        p.Ježková s Elenkou
                        p.Hubová s Natálkou
                        p.Nováková a p.Novák s Verunkou
                        p.Lesáková s Karolínkou
                        p.Pospíšilová s Jůlinkou

Dnes jsme rozdělili role rodičům i dětem: - fotograf Kája Lesáková
                                                                - krmič Jirka Paus
                                                                - kreslíř Elenka Ježková
                                                                - zahradník Jůlinka Pospíšilová
                                                                - redaktorka p.Hana Popravová

Po přivítání a rozdělení rolí jsme se přesunuli ven na zahradu ZŠ, kde nás již čekala paní učitelka Alice Lehká, která je přírodovědec a vystudovaný biolog a učí zde přírodopis na 2.stupni ZŠ. Provedla nás přírodní zahradou ZŠ a velmi poutavě nám vyprávěla o každém koutku.Zvláště nás zaujalo jezírko, školní zahrádka, ještěrkovník, obydlí pro čmeláky a jiná další místa pro bádání dětí. Proto jsme neváhali a hned s dětmi vytáhli lupy a dalekohledy a pustili se do prozkoumávání terénu. Díky paní učitelce vznikl také zajímavý úkol pro rodiče.
- žáci 2.stupně vytvořili ptačí budky, děti z MŠ pod dohledem svých paních učitelek je namalují a rodiče - odvážní tatínci je pověsí na stromy na zahradě MŠ.
Na závěr jsme ukázali ostatním analýzy jednotlivých oddělení - plakáty dětí co se nám líbí ve třídě a na školní zahradě a tím vznikl úkol pro rodiče- popřemýšlet,jaké prvky by si ještě přáli.
Setkání bylo velmi krásné a plodné.

zapsala Martina Maléřová