JARNÍ EKOTÝM NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

04.05.2018 08:32

V pondělí 23.dubna jsme se opět setkali s naším ekotýmem. Tentokrát jsme měli několik cílů. Prohlédnout si s panem myslivcem obrázky lesních zvířátek, zasadit bylinku do bylinkové zahrádky a ochutnat velikonoční dobrůtky, které maminky napekly. Přestože několik rodičů nemohlo přijít z důvodu nemocných dětí, sešlo se nás docela dost a bylo to opět velmi krásné setkání. Přišla paní zástupkyně Marie Hajdová, myslivec pan Dvořák, paní Kralovičová s Aničkou, pan Pospíšil s Jůlinkou, paní Hubová a její bratr s Natálkou a Jůlinkou, paní Lovětínská s Vašíkem, paní Petrovská s Dominičkem a paní Juráňová s Maxíkem. Vše se podařilo za krásného, skoro letního počasí a nikdo netušil, že večer se chystá velký déšť. Nám to ovšem opět vyšlo. Pan myslivec nás seznámil s lesními zvířátky a ochutnali jsme výbornou velikonoční nádivku, linecká vajíčka, sýrové křupky a perníčky a zapili to čajem. Posilněni jsme společně zasadili na bylinkové zahrádce rýmovník, mátu, meduňku a petržel. Děti společně s dospělými vše zdokumentovaly kouzelným fotoaparátem a prohlédly si svět přírody lupami a dalekohledy. Setkání se nám velmi líbilo.

Za ekotým MŠ Maléřová Martina