JAK JSME SE ROZLOUČILI SE ZIMOU

20.03.2016 13:54

A bylo jaro...konečně jsme se dočkali ! Po dlouhé šedivé zimě najednou vyskočily první nesmělé jarní paprsky a v zahrádkách vykoukly sněženky, bledule, krokusy, zlatý déšť,... Ani my v Kvítečkách jsme nezaháleli - nejprve jsme zaseli řeřichu a sledovali jsme, jak nám klíčí a pak roste...nakonec jsme ji celou spapali :o). Poté jsme zaseli osení do nazdobených květináčků, vytvořili kraslice, beránky, květinky, kuřátka - zkrátka tu pravou velikonoční výzdobu a nachystali jsme celou třídu a všichni ve školičce také, na velkou událost - oslavy výročí naší MŠ Klíček a Dny otevřených dveří. Viděli jsme také krásné divadelní představení " Z deníku kocoura Modroočka" v Ostravě a byl to krásný zážitek. Když už jaro klepalo na dveře, vyrobili jsme si opravdovou "Moranu" a 17.března jsme ji odhodlaně a s písní na rtech vhodili na splavu do dravého proudu řeky Bečvy a ten ji unášel pryč...ještě jsme jí stačili zamávat. Když jsme se vraceli do školky, bylo už jaro jak má být. Svítilo sluníčko, zpívali ptáci a my jsme se radovali, jaký to byl pěkný den.