EXKURZE V ZD PARTUTOVICE

21.10.2019 12:31

Ve středu 16. 10. 2019 se naše třída „Kvítečka“ vydala na výlet do ZD Partutovice, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací o kravičkách.  Do Partutovic jsme společně dojeli linkovým autobusem a do zemědělského družstva jsme poté došli pěšky. Na místě nás mile přivítal předseda družstva pan Remeš, který nás zavedl do jídelny, kde jsme si všichni rozbalili svačinky a s velkou chutí se do nich zakousli. Pan Remeš nás provázel celým družstvem, kde nám vše ochotně ukázal a vysvětlil. Nejdříve jsme zavítali k telátkům, ze kterých byly děti celé unešené a dokonce jsme si je mohli také pohladit. Dále jsme navštívili kravičky, které nás s údivem pozorovaly. Na konci prohlídky jsme se podívali na ohradu s velkými býky.

Dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavostí, třeba podle barevné „náušnice“ na oušku můžeme poznat, jestli je to kravička nebo býček.  Kravičky nosí „náušnice“ žluté barvy a býčci růžové. Pan Remeš nám v ZD ukázal moderně zařízenou „dojírnu“. Tam nám vysvětlil kde se bere mlíčko a jak se dojí kravičky.

Ještě jednou by jsme chtěli poděkovat panu Remešovi za možnost nahlédnout do ZD Partutovice, které naše děti velice obohatilo a výlet si velice užily. Děkujeme Vám za sladkou pozornost a doufáme, že do Partutovic zavítáme co nejdřív.

Napsala Adéla Richterová, studentka 4. ročníku SPgš Přerov