DEN ZEMĚ 2017 - PTAČÍ DEN

30.05.2017 18:21

Na oslavu Dne Země jsme se vydali v pátek 19.5.2017. Doprovázely nás žákyně ZŠ – Karolína a Verča. Cílem byla stanoviště u výletní restaurace Na Střelnici. Cestou děti pozorovaly čápy na komíně, kočičku a včelky na lučních květinách podél řeky Bečvy. Po hodinové chůzi se děti občerstvily svačinkou a pitím. Poté jsme  začali plnit různé soutěže, hry a úkoly, se kterými  nás seznamovali žáci ZŠ. Dětem u stanoviště s volavkou, kde sestavovaly  rozstříhané ryby,  se nejvíce líbila rybka živá, kterou si mohly i pohladit.  Úkoly jsme pro naše malé děti museli zjednodušit, aby byly splněny. Nakonec jsme získali SEDM obrázků ptáků – rorýse, volavky, čápa, straky, drozda, pštrosa a pěnkavy. Děti byly šikovné, ale i hodně unavené.  Úsměv na tváři jim vyloudil  přivolaný autobus, který nás zavezl zpět do školky, kde nás už čekala paní kuchařka s dobrým obědem.

Za II.tř. Kuřátka  MŠ Klíček : DagmarMočičková