DEN STROMŮ

21.10.2018 15:46

Tento den jsme se rozhodli oslavit v hranickém parku. Děti se dozvěděly spoustu nových zajímavostí o stromech, lese i dřevu. Vlastníma rukama jsme si osahali drsnou popraskanou kůru starého stromu a naopak hladkou kůru mladého stromku. Pomocí tenkého provázku jsme si některé stromy změřili a určovali jejich velikost. Děti dostaly spoustu hádanek spojené se stromi a lesním prostředím. Příjemnou atmosféru tohoto dne jsme si obohatili písničkou pro naše stromy. Také nesměla chybět pohybová aktivita. Děti si na čerstvém vzduchu zahrály na mašinku, proběhly parkem a protáhly celá svá tělíčka. Za svou šikovnost a aktivitu byly odměněny malou odměnou. Naše výprava do hranického parku se nám velice líbila. Do mateřské školky jsme se vraceli s dobrou náladou a plní energie.