ČERVNOVÉ SETKÁNÍ NAŠEHO EKOTÝMU

28.06.2017 13:09

27.června, na závěr školního roku, jsme se opět sešli, tentokrát na školní zahradě. Naše setkání bylo zajímavé mimo jiné i proto, že jsme mohli společně ochutnat některé regionální potraviny, jako jsou např. čerstvé sýry s různými příchutěmi, dresingy(bylinkový, pikantní, hořčicový,...),tvarohové a makové koláčky, zdravé sirupy- heřmánkový, zázvorový, šalvějový, lipový, pampeliškový, bezový,...Nejprve nám paní učitelka Lucka povyprávěla zajímavosti a význam regionálních potravin a poté vyrobila s dětmi škvorovníky, které se jim velmi povedly. Paní učitelka Marťa všem poděkovala za aktivitu a zajímavé nápady v celém školním roce a shrnula, co vše jsme letos společně zažili, co se nám podařilo v támci EVVO na školní zahradě, ve školce a na soutěžích a jakým způsobem dále pokračujeme při analýze a vytváření ekokodexu s dětmi. Předběžně jsme se domluvili na příští schůzce v měsíci říjnu, až se opět setkáme po prázdninách v novém školním roce. Naše dnešní milé setkání, které probíhalo celé na školní zahradě při pravém letním horku, bylo velmi příjemné a zajímavé. Všem z EKOTÝMU a celé školičce přejeme krásné prázdniny !!!