BRZY BUDOU VÁNOCE

18.12.2020 13:25

S podzimem jsme se rozloučili návštěvou arboreta při SLŠ. Ověřili jsme si získané vědomosti o lese a životě v něm. Záplavu květů a věnců jsme obdivovali při návštěvě městského hřbitova a připomněli význam svátku „Dušiček“. Přestože Mikuláš se svou družinou nemohl do školky dorazit osobně, pilně jsme se učili písně, básně i tance, pekli čerty z kynutého těsta, učili se pojmenovat, poznávat i ochutnávat suroviny pro přípravu pokrmů.  Při nadílce děti předvedly, co se v průběhu školního roku naučily, za to je čekala sladká nadílka. Poděkování rodičům Amálky Trčkové za úžasné perníkové stromečky. Doporučujeme nakoupit v cukrářství Lada. Neměly totiž chybu.Dále jsme si prohlédli vyzdobené náměstí, navštívili Galerii M+M, tu načerpali milou vánoční atmosféru i potěšili paní galeristku Aničku, procvičili znalost koled  u klavíru.Nezapomínáme ani na naše zvířecí kamarády. Pravidelně sypeme ptáčkům do krmítka a zdobit vánoční strom budeme v lese na Potštátě.  Nezbývá než poděkovat manželům Dvořákovým za stavebnice, osobně doručené do MŠ.

Všem chceme popřát radostné a požehnané Vánoce, dárečky pod stromečkem a do Nového roku hlavně zdraví, život bez roušek a  radost z dětí.

To vše přeje kolektiv MŠ Slunečnice.