1. SETKÁNÍ EKOTÝMU VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

03.11.2017 12:42

V úterý 24.10. 2017 v 16 hodin jsme se opět sešli v našem Ekotýmu. Přivítali jsme mezi sebou několik nových členů. Protože nám některé děti již odešly do školy,máme zde nové. Proto jsme také na začátku všechny seznámili s tématikou Ekoškolka, jaký je náš cíl, co je to metodika 7 kroků a pak se společně zamysleli nad otázkami, které s Ekoškolkou úzce souvisí.
"Co chceme, aby bylo pro naše děti důležité?"
"Jaký bude svět, až budou dospělé?"
"Jaké hodnoty a postoje jim chceme předat?"
Seznámili jsme se se 4 tématy Ekoškoly - Jídlo, Prostředí, Odpady a Voda.
Téma Jídlo již máme splněno a nyní pokračujeme v tématu Prostředí, které jsme již nakousli na konci školního roku.
Také jsme si vysvětlili tři roviny vztahu k přírodě - Umím v přírodě být, vnímám její krásu a chápu, že přírodu je potřeba chránit.
Protože se jednalo o naši letošní první schůzku, určili jsme si pravidla Ekotýmu.
- nasloucháme si
- jsme k sobě kamarádští
- máme právo volby
Rodiče a děti také dostali do příštího setkání první úkoly.
- Dokreslí portrét sebe a svého dítěte na nástěnku Ekotýmu a přiřadí k nim funkci, na kterou se cítí
- Vyhledá co nejvíce prvků z přírodního materiálu ve třídách, šatnách a chodbách MŠ a zapíše je
- Prohlédne si bylinkovou zahrádku na ŠZ, zkusí poznat bylinky a popřemýšlí, jaké bychom ještě mohli pěstovat
   Tímto moc děkujeme babičce od Natálky a Jůlinky, že nám přinesla krásnou bylinku Oregano, které jsme s radostí na naší bylinkové zahrádce nasadili !!!!!
U příjemného povídání jsme také ochutnali několik zdravých potravin, např. rolky se sušených jablíček, rybíz v karobu nebo směs oříšků a už se moc těšíme na další setkání v lednu !

Členové Ekotýmu:
Vedení školy : Mgr. Marie Hajdová
Učitelky :   - Maléřová Martina
                  - Príbelová Lucie
                  - Kárníková Magda
Asistentka : - Pončíková Marcela
Rodiče a děti v Ekotýmu :
- Ježkovi - Elenka a Leonka
- Hubovi - Natálka a Jůlinka