NÁŠ TŘÍDNÍ PROJEKT

První projektový den „OD  PRAMENE K ŘECE“ -  koloběh vody v přírodě.

Zvyšovat dětem povědomí o tom, kde se voda bere, kam odtéká, kde všude je obsažena a co ji špiní. Připomínat důležitost vodou šetřit při každodenních úkonech spojených se zdravím člověka a jeho hygienou.

VODA-DOBRÝ SLUHA

V rámci projektu – „Od pramene k řece“, jsme navštívili hasičskou zbrojnici a seznámili se s prací příslušníků hasičského sboru. Návštěvě předcházelo seznámení dětí s čísly integrovaného záchranného systému a seznámení s lidským tělem (jeho částmi, smysly). Zároveň jsme zlepšovali naši fyzickou kondici v rámci přípravy pro zaměstnání hasiče.  Prohlédli jsme si hasičskou zbrojnici,   se zajímavou požární techniku. Prostory se dětem opravdu líbily. Požárníkům touto cestou tedy děkujeme za hezké přijetí. Z exkurze poté vznikla zdařilá výtvarná díla k tématu – obrázky z keramické hlíny darujeme jako poděkování hasičům.

VODA-DOBRÝ SLUHA

NÁVŠTĚVA VODNÍ ELEKTRÁRNY

Dne 3.2. 2020 jsme se zúčastnili exkurze do vodní elektrárny - turbíny poháněné vodou řeky Bečvy. Naše seznamování začalo u náhonu do elektrárny. Děti pozorovaly vodu a česla, která čistí vodu v náhonu od nepořádku.

Následně nás hrázný, pan Capil, zavedl do podzemí k samotné turbíně. Děti viděly turbínu při práci. Vlastní výrobu elektřiny zpozorovat nemohly, ale činnost turbíny byla sluchem značně patrná.

Exkurze pokračovala prohlídkou jezu, stavidel a jejich ovládacího systému. Návštěva byla pro děti velmi přínosná, zajímavá. Tímto bychom chtěli moc poděkovat panu Capilovi za vřelé přivítání, vysvětlení a umožnění prohlídky prostor elektrárny s turbínou.

NÁVŠTĚVA VODNÍ ELEKTRÁRNY

VODA JAKO ZDROJ VŠEHO ŽIVÉHO

Sázení, zalévání, a následné pečování o darovanou jedličku. Poděkování Bětce Valachové za zajištění živé dekorace k Vánocům. Přejeme si,  aby nám stromeček posloužil i v příštích letech.

VODA-STROM

PUTOVÁNÍ K PRAMÍNKU

V pondělí 14.10. 2019 jsme se s dětmi vydali hledat pramínek v oblasti „Pod Bílým kamenem“ .

Děti měly možnost poznávat okolí řeky Bečvy, potoka Veličky a Ludiny. Dále pozorovaly soutok potoků s řekou Bečvou, stav vody, živočichy, hmyz i zvířata v okolí . Určovaly, co do vody patří a co ne. V parku u řeky Bečvy s nadšením sledovaly padající javorové listí. A jeden javorový lísteček nás dovedl až k pramínku „ Javorové studánky“ . Děti zjistily, že pramínek umí i „mluvit“. Naslouchaly, jak pramínek šumí, kape, bublá… a kam odtéká? Ochutnaly pramínek z mističky vytvořené ze svých dlaní a pokochaly se nádherným výhledem na město Hranice.

PUTOVÁNÍ K PRAMÍNKU

PROJEKT VODA

/album/projekt-voda/img-6883-jpg1/ /album/projekt-voda/img-6886-jpg1/ /album/projekt-voda/img-6897-jpg2/ /album/projekt-voda/img-6922-jpg1/ /album/projekt-voda/img-6937-jpg1/