JSME TU A ROSTEME

Cílem je podporovat a rozvíjet pozitivní sociální vztahy  v rodině – pevné sociální pouto  k jednotlivým členům – maminka, tatínek, sourozenci, prarodiče  a další příbuzní. Aktuálně reagovat na situaci, kdy děti očekávají  příchod nových kamarádů, vytvářet základy správného vztahu, postoje i reakce k malému dítěti.

Úkolem je přitažlivou formou přiblížit  dětem příchod nového člověka na svět a to ve třech rovinách.

1. Práce s obrazovým materiálem, knihami a encyklopediemi.
  2. Sledování vývoje konkrétní rodiny kde čekají miminko.
  3. Soustavná péče o třídní miminka, výroba dárků, návštěva dětského lékaře, obchodu s dětským oblečením, porodnice…. .

BŘEZNOVÉ SETKÁNÍ

Při březnové návštěvě  maminky s dvojčátky v mateřince ,pozorovali  školáčci zájem miminek o první hračky, že již dokážou   sníst příkrm lžičkou , projevit radost ze shledání i smutek při odchodu maminky. Všichni si vyzkoušeli jízdu s kočárkem, uspat  děti  - to je řádná fuška.

BŘEZNOVÉ SETKÁNÍ

/album/breznove-setkani/img-4993-jpg/ /album/breznove-setkani/img-4996-jpg1/ /album/breznove-setkani/img-5001-jpg/ /album/breznove-setkani/img-5004-jpg/ /album/breznove-setkani/img-5010-jpg/

Další setkání s novými kamarádkami Justýnkou i Jolankou se  uskutečnilo koncem ledna přímo ve třídě MŠ Slunečnice.  Rodiče byli tak hodní a předvedly nám miminka v celé své kráse. Děti poznaly, že absolvovat cestu s kočárkem ve  sněhové kalamitě není tak jednoduché a péče o miminka je velmi náročná. Jen povyslékání ze všech čepiček, rukavic , kalhotek a svetříků co zabere práce. Děti obdivovali velikost ručiček, nožiček, radostný úsměv ze společnosti dětí a pokus o prví komunikaci s nimi. Maminka nám povolila nakouknout  do plíny, všichni měli radost že tam nebyl poklad.       Seznámili se s výrazem „ pást koně“, prohlédli si věci nezbytné pro každé miminko, které jde s rodiči mimo domov.  Dudlíků, plen, podložek, mastiček a lahviček byla plná taška.

A překvapení nakonec. Do rodiny patří také fenka bostonteriera Stela, která samozřejmě pří setkání nemohla chybět a přispěla k pěkně strávenému dopoledni u nás ve školce. Rodičům děkujeme  za ochotu,  laskavý přístup a trpělivost s dětmi. Všichni se již těšíme na další setkání.

MIMINKA V LEDNU U NÁS

MIMINKA K NÁM NEPŘIŠLA

Z důvodu  virového onemocnění ve školce nás miminka nemohla navštívit, proto jsme jim vyrobili, napsali a poslali přáníčko k Vánocům.Budeme se na ně  těšit v lednu 2017. :-)

MIMINKA K NÁM NEPŘIŠLA

/album/miminka-k-nam-neprisla/img-3566-jpg1/ /album/miminka-k-nam-neprisla/img-3567-jpg1/ /album/miminka-k-nam-neprisla/img-3568-jpg/

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA VE SLUNEČNICI

V měsíci listopadu nás do Slunečnice přišly navštívit naše nové kamarádky  Justýnka s Jolankou.  Děti se na událost řádně připravily, dnes již ví, že miminko je velmi křehké , musí se s ním zacházet opatrně a je nutno jej chránit. Děti si nasadily roušky, aby holky nenakazily bacily a seznamování mohlo začít.  Jako vzpomínku si maminka s děvčaty odvezly   dětmi nakreslené obrázky.  Jako další setkání jsme si připravili společné zpívání koled pod stromem na náměstí. Již se všichni těšíme.

NÁVŠTĚVA V MŠ

/album/navsteva-v-ms/img-3154-jpg1/ /album/navsteva-v-ms/img-3156-jpg1/ /album/navsteva-v-ms/img-3161-jpg1/ /album/navsteva-v-ms/img-3164-jpg1/ /album/navsteva-v-ms/img-3165-jpg1/

MIMINKA UŽ SE NÁM NARODILA

Všechny děti se už nemohly dočkat radostné zprávy o narození našich nových kamarádů miminek. Dlouho jsme čekali a radostná zpráva nám došla na začátku měsíce října. Narodily se nám kamarádky dvojčátka Jolanka a Justýnka. Nemeškali jsme a jako správní velcí opatrovatelé jsme natrénovali přebalování našich vlastních třídních „šiškových miminek“, zavavazování stužky na uzlík a mašličku, uf .Vyrazili s dětskými kočárky na procházku. Děvčátka byly šikovné maminky a kluci bezvadní tatínkové. Děti namalovaly holčičím miminkám krásné obrázky do pokojíčku a vyrazily na vytouženou návštěvu. Miminka jsme vyvezli v kočárku na první vycházku, zjistili jsme, že se mají čile k světu, že umí taky pěkně zakřičet, když se jim něco nelíbí. Za doprovodu písničky se nám podařilo miminka uspat.

MIMINKA UŽ SE NÁM NARODILA

JSME TU A ROSTEME