VÝSADBA OVOCNÝCH STROMŮ A KEŘŮ 29.10.2020

Naše základní škola je zapojena do projektu, který vypsal Státní fond životního prostředí, pod názvem POZNEJ A CHRAŇ

Cílem tohoto projektu je např.:
  •  seznámit děti s původními druhy a odrůdami ovocných stromů a keřů
  •  utvářet kladný vztah k přírodě a pečovat o ni
  •  podpořit praktické činnosti a zvýšit manuální dovednost dětí
  •  výuka ve venkovním prostředí
  •  využít přírodní zahradu jako skvělé místo pro hry
  •  ukázka i výuka tradičního zpracování ovoce… atd.

Náš EKOTÝM tedy nelenil a chtěl být samozřejmě u toho! Proto se předposlední říjnový den zapojili jeho členové, pod vedením paní učitelky Magdy, do výsadby svěřených rostlin, o které budou naši členové i nadále pečovat. Konkrétně jsme v areálu základní školy vysadili Dřín velkoplodý a rybíz růžový. V rámci projektu nám byla svěřena do péče i klasická odrůda jabloně ‚Průsvitné letní‘ a ‚Dekora‘ sloupovitá odrůda hrušně. Jak nám to šlo, a jak jsme to zvládli, se můžete podívat na přiložených fotografií. Svěřené rostliny budeme během jednotlivých ročních období bedlivě sledovat a vše průběžně dokumentovat. Teď si jen můžeme přát, ať přijde vlídné deštivé počasí, které umožním našim rostlinám dobře zakořenit a přečkat zimu v dobré kondici.

za Ekotým zapisovatel - Marcela Pončíková

VÝSADBA OVOCNÝCH STROMŮ A KEŘŮ 29.10.2020

Tato fotogalerie je prázdná.