SETKÁNÍ EKOTÝMU 9.3.2020

V pondělí 9. 3. 2020 jsme se opět v přátelském duchu sešli na tradiční schůzce našeho EKOTÝMU. V úvodu našeho setkání jsme si připomněli 7 kroků Ekotýmu a jeho pravidla, která jsme si na poslední schůzce odsouhlasili.

V prezentaci na interaktivní tabuli jsme si prohlédli naši analýzou a z ní vyplývající úkoly. Všichni členové Ekotýmu se svých úkolů zhostili se ctí a své plnění řádně zdokumentovali. Taktéž děti ve školce se činily a výsledky jejich šetření a návrhy na zlepšení byly rovněž prezentovány na interaktivní tabuli.

Rodina Leonky zmapovala v okolí MŠ rozmístění kontejnerů na tříděný odpad a pořídila z tohoto průzkumu úžasné fotografie.  Maminka Dominička provedla šetření v hranických copy centrech, aby zjistila, zda používají pro papírové kopie recyklovaný papír, bohužel uzavřeli své šetření pouze s negativním výsledkem.  Zajímavá byla informace, že recyklovaný papír se k nám dováží z Číny, ale našli jsme i jednoho českého dodavatele. Dále bylo zjištěno, že na recyklovaný papír lze tisknout i pořizovat na něj kopie. Jeho cena se pohybuje od 80 – 120 Kč/ 500 listů. Tatínek Františka spolu s dětmi vyrobil ze starého papíru recyklovaný papír a podělil se s námi o postup jeho výroby, aby si to v naší školce mohly vyzkoušet i ostatní dětí.

Jelikož jaro už klepe na dveře, domluvili jsme se, že naší přírodní školní zahradě trošku upravíme fasádu. Děti ze třídy hvězdiček nakreslily plakát, který umístíme v šatně, abychom k práci na čerstvém vzduchu dne 30. 3. 2020 od 15 hod. nalákali i ostatní děti a jejich rodiče. Jůlinka se svojí sestřičkou vytvořily nádherný plakát pro chystanou akci, která se loni setkala s velkým úspěchem, Ukliďme Struhlovsko, nejen s naším Ekotýmem, která proběhne 22. 4. 2020 od 15:30 hod.

Po necelé hodince příjemného setkání se naše cesty opět rozešly s tím, že příště už přiložíme ruku k dílu a vyrazíme ven na naší školní zahradu.

Za Ekotým napsala paní učitelka Marcela P.

PROGRAM SCHŮZKY:

Rozdělení rolí:

• Zapisovatel - paní učitelka Marcela
  • Malíři - Leonka, Magdalénka
  • Fotografové - Jůlinka H., maminka Nicollky a Marečka
  1. Ukázka výtvarně ztvárněných pravidel Ekoškoly, 7 kroků Ekoškoly
  2. Sledování, monitorování úkolů z Plánu činností
  3. Příprava akce "Jarní brigáda na zahradě MŠ Klíček"
  4. Příprava úklidové akce "Ukliďme Struhlovsko nejen s naším Ekotýmem"

SETKÁNÍ EKOTÝMU 9.3.2020

Tato fotogalerie je prázdná.