DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZUŠ

31.05.2018 06:12

Ve středu 16. 5. nás pozvala ZUŠ na den otevřených dveří.Paní učitelka z výtvarného oboru si nás odvedla do své „pracovny“, kde si děti se zájmem prohlédly různé výtvarné potřeby a výtvory jimi stvořené. Nejvíce děti zaujal lis, ze kterého „vylézaly“ obrázky vyryté ostrou jehlou v linoleu. Odpočinout jsme si šli do krásného sálu na gymnastický koberec, který se proměnil v kouzelnou jarní louku, na chvíli jsme usnuli a do oušek nám zněla jemná zvonečková hudba. Po procitnutí se na průsvitné zácloně v překrásné přírodě proháněli víly a elfové a paní učitelka nabídla dětem možnost stát se na chvíli také kouzelnými bytostmi – děti se převlékly do kostýmů, v pozadí místnosti se promítala na plátně a hebounké průsvitné zácloně barevná kouzelná příroda a zněla libá jemná hudba, když se objevili v pozadí motýlci, tak se děti spolu s nimi vznášely promítanou krajinou. Společně jsme se dostali do vysněného světa fantazie….                      Největším překvapením byla návštěva krále všech fantazijních bytostí, která děti vybízela k pokoji, klidu a lásce. Po tomto krásném prožitku jsme se znovu vrátili do výtvarné dílny, kde děti dostaly papírového motýlka, kterého si vyzdobily voskovými pastely, navlékly jej na prst a pohybem prstu motýlka probudily k životu. Moc děkujeme, návštěva u Vás byl to pro děti krásný zážitek.